Reklama

Kronika religijna (23-29 IV)

30.04.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Benedykt XVI odwiedził Vigevano i Pawię w północnych Włoszech (21 i 22 kwietnia). W Vigevano Papież odprawił Mszę na placu przez katedrą, a wieczorem odleciał helikopterem do Pawii, gdzie spotkał się z młodzieżą. Następnego dnia odwiedził klinikę San Matteo, w ogrodach Kolegium św. Karola Boremusza odprawił Mszę i odmówił modlitwę "Regina Caeli", a po południu spotkał się z pracownikami i słuchaczami miejscowego uniwersytetu. Ostatnim punktem wizyty w Pawii były nieszpory w bazylice San Pietro in Ciel d'Oro i modlitwa przed relikwiami św. Augustyna. Benedykt XVI chciał okazać "osobiste nabożeństwo i wdzięczność" dla biskupa Hippony, który odegrał wielką rolę w jego życiu "teologa i pasterza, a bardziej jeszcze człowieka i kapłana". Papież przypomniał, że korzystał z myśli św. Augustyna, pisząc swą pierwszą encyklikę, bowiem Doktor Kościoła "był rozmiłowany w Miłości Boga"....
8428

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]