Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

20.04.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

„Młodzi trzeciego tysiąclecia, nie lękajcie się ofiarować swego życia jako całkowitej odpowiedzi Chrystusowi! To On i tylko On zmienia życie i dzieje świata” - mówił Jan Paweł II podczas Mszy odprawianej w Bazylice św. Piotra w Niedzielę Palmową. W tym dniu obchodzony był 18. Światowy Dzień Młodzieży. „Pokój jest darem Chrystusa, wyjednanym nam przez ofiarę Krzyża” - powiedział Papież w homilii. Podkreślił, że „aby skutecznie go osiągnąć, trzeba wejść wraz z Boskim Nauczycielem aż na Kalwarię”, a najpewniej może nas tam zaprowadzić Maryja. Dlatego tematem papieskiego orędzia na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży są słowa umierającego Jezusa: „Oto Matka twoja!” (J 19,27).

O pokój w Iraku i Afryce zaapelował Papież podczas środowej audiencji ogólnej. Po katechezie dotyczącej Psalmu 135. Jan Paweł II wspomniał o wojnie w Iraku i...

8857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]