Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

04.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

Sześcioro Włochów beatyfikował Jan Paweł II w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na Plac św. Piotra przybyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych. Nowymi błogosławionymi zostali: Jakub Alberione (zob. obok: tekst ks. Mariusza Krawca); Marek z Aviano (1631-99) - kapucyn, kaznodzieja, uzdrowiciel, propagator odnowy życia chrześcijańskiego w ówczesnej Europie; Maria Krystyna Brando (1856-1906) - założycielka Zgromadzenia Sióstr Ofiar-Wynagrodzicielek Jezusa Sakramentalnego; Eugenia Ravasco (1845-1900) - założycielka Zgromadzenia Córek Najświętszych Serc Jezusa i Maryi; Maria Dominika Mantovani (1862-1934) - współzałożycielka Zgromadzenia Małych Sióstr Świętej Rodziny oraz Julia Salzano (1846-1929) - założycielka Zgromadzenia Sióstr Katechetek od Najświętszego Serca.

Zwracając się do rodaków Jan Paweł II zapewnił o swej łączności w modlitwie z...

7887

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]