Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

11.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

Jan Paweł II przebywał z dwudniową pielgrzymką w Hiszpanii (3-4 maja). Była to 99. podróż zagraniczna Papieża. (Zob. relacja Marka Zająca na str. 15.)

O „wzorowym władcy” z Psalmu 101 mówił Jan Paweł II podczas środowej audiencji generalnej. Papież powiedział, że „idealnego” polityka charakteryzuje „działanie oparte na prawości moralnej i zdecydowanym zaangażowaniu w walkę z niesprawiedliwością” i zachęcał do oczyszczania serca z „chwastu korupcji”.

„Globalizacja powinna pozostawać w służbie autentycznego rozwoju ludzkiego; rozwoju każdej osoby z pełnym poszanowaniem praw i godności wszystkich” - powiedział Jan Paweł II w przemówieniu do członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Papież wyraził zaniepokojenie faktem, że globalizacja w niewystarczający sposób przyczynia się do rozwiązania problemu głodu, ubóstwa i...

9086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]