Reklama

Kronika religijna (15-21 V)

Kronika religijna (15-21 V)

22.05.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Objawienia fatimskie i rocznicę zamachu na Jana Pawła II wspomniał Benedykt XVI w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Regina Caeli" (14 maja). "25 lat temu Sługa Boży Jan Paweł II odczuł, że został w cudowny sposób ocalony od śmierci przez »macierzyńską dłoń«, jak sam się wyraził, a cały jego pontyfikat naznaczony był tym, co Dziewica zapowiedziała w Fatimie" - powiedział Papież. Fatimskie orędzie Maryi, wzywające do modlitwy i nawrócenia, Benedykt XVI nazwał "prawdziwie proroczym". Serdecznie pozdrowił dzieci, które w maju przyjmują Pierwszą Komunię.
  • Środowa audiencja generalna: w ramach katechezy o początkach Kościoła Papież nakreślił sylwetkę Szymona Piotra: "Szymon ujawnia w Ewangeliach charakter zdecydowany i porywczy; jest gotów bronić swoich racji nawet przy użyciu siły. Jednocześnie bywa czasem naiwny i bojaźliwy, wszelako jest uczciwy, aż do...
8693

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]