Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

23.01.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O odnowienie wiary zaapelował Benedykt XVI w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (15 stycznia). "Być uczniem Chrystusa, to wystarczy dla chrześcijanina. Przyjaźń z Mistrzem zapewnia głęboki pokój serca i pogodę ducha także w chwilach mrocznych i w ciężkich życiowych próbach" - powiedział Papież. Po modlitwie nawiązał do obchodzonego właśnie Międzynarodowego Dnia Migranta i Uchodźcy, nazywając migrację "znakiem czasu". Wezwał do "odkrycia pozytywnego aspektu tego znaku czasu, przezwyciężając jednocześnie wszelką formę dyskryminacji, niesprawiedliwości i braku szacunku dla ludzkiej godności, ponieważ każdy człowiek jest obrazem Boga".
  • Środowa audiencja generalna: Benedykt XVI zrezygnował z omawiania kolejnego Psalmu w ramach cyklu o liturgii Nieszporów. Odniósł się natomiast do rozpoczynającego się w tym dniu Tygodnia Modlitw o Jedność...
7911

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]