Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

19.06.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O modlitwie dziękczynienia i uwielbienia Boga, jaką jest Psalm 111, mówił Papież podczas środowej audiencji w Watykanie. Modlitwa uwielbienia “wywołuje w duszy Psalmisty bojaźń Bożą, która nie jest strachem ani lękiem, ale szczerym szacunkiem i pełnym miłości oddaniem. Taka bojaźń Pańska jest początkiem mądrości". Pozdrawiając polskich pielgrzymów, Papież prosił, by pamięć o Janie Pawle II budziła w nas “pragnienie duchowego wspierania jego następcy".
  • “W Sercu Odkupiciela adorujemy miłość Boga do ludzkości, Jego wolę powszechnego zbawienia, Jego nieskończone miłosierdzie" - powiedział Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" (5 czerwca). Papież nawiązał do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą Kościół obchodził dwa dni wcześniej. Wyraził zaniepokojenie sytuacją w Boliwii, gdzie doszło do protestów z powodu wykorzystywania zasobów...
8221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]