Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Europa powinna stanowić wspólnotę nie tylko polityczną, ale i duchową - podkreślił Jan Paweł II, odbierając nadzwyczajną Międzynarodową Nagrodę Karola Wielkiego. Papież otrzymał odznaczenie za wkład w dzieło jedności naszego kontynentu. Przyjmując wyróżnienie (“w drodze wyjątku"), raz jeszcze przedstawił swą wizję zjednoczonej Europy. “Myślę o Europie bez egoistycznych nacjonalizmów (...), w której wielkie osiągnięcia nauki, gospodarki i dobrobytu społecznego nie będą nastawione na pozbawiony sensu konsumizm, lecz staną w służbie ludzi w potrzebie oraz solidarnej pomocy dla każdego z krajów. (...) Myślę o Europie, której jedność opiera się na prawdziwej wolności. Wolność wyznaniowa i swobody społeczne dojrzały jako szlachetne owoce na żyznej glebie chrześcijaństwa. Nie ma wolności bez odpowiedzialności: zarówno przed Bogiem, jak i przed ludźmi. (...) Myślę o Europie...
7773

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]