Reklama

Kronika religijna (12-18 II)

Kronika religijna (12-18 II)

19.02.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Wszystkich terminalnie i nieuleczalnie chorych powierzył Benedykt XVI opiece Maryi. Papież przybył do Bazyliki św. Piotra pod koniec Mszy odprawianej na zakończenie XV Światowego Dnia Chorego (11 lutego). Zachęcił, aby dotkniętym chorobą dać odczuć "materialną i duchową bliskość całej wspólnoty chrześcijańskiej". "Na uznanie zatem zasługują ci, którzy cierpliwie i z miłością oddają na służbę im swe zawodowe kompetencje i ludzkie ciepło. Myślę tu o lekarzach, pielęgniarzach, pracownikach służby zdrowia, wolontariuszach, zakonnicach i zakonnikach" - podkreślił Papież.
  • Przeżywajmy Wielki Post jako czas "eucharystyczny", w którym uczymy się szerzyć miłość Jezusa "w otaczającym nas świecie każdym gestem i słowem" - zaapelował Benedykt XVI w orędziu na Wielki Post. Tematem są słowa z Ewangelii św. Jana: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili" (19, 37). Papież...
8205

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]