Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

12.08.2012
Czyta się kilka minut
7 – 10 sierpnia
W

W katastrofie smoleńskiej nie zginęli przedstawiciele jednego tylko nurtu politycznego. W tej sprawie trzeba lać oliwę na wzburzone morze, nie zaś dolewać jej do ognia. (Abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zapytany przez KAI o prawicowe teorie dot. przyczyn katastrofy, 6 sierpnia 2012 r.)

W rozmowie z KAI przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik przyznał, że pozostaje pod wrażeniem pism patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla, który 16 sierpnia przyjeżdża do Polski. „Odnajduję tu wiele myśli bliźniaczych wobec refleksji Jana Pawła II i Benedykta XVI. To dowód na to, że katolicy i prawosławni czerpią z tego samego źródła, czyli z Ewangelii i Tradycji” – powiedział hierarcha. Opublikowany 6 sierpnia wywiad zawiera m.in. opinie przewodniczącego KEP nt. apelu o pojednanie, który podpisze...

4806

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]