Reklama

KRONIKA

KRONIKA

12.08.2012
Czyta się kilka minut
7 – 10 sierpnia
W

W katastrofie smoleńskiej nie zginęli przedstawiciele jednego tylko nurtu politycznego. W tej sprawie trzeba lać oliwę na wzburzone morze, nie zaś dolewać jej do ognia. (Abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zapytany przez KAI o prawicowe teorie dot. przyczyn katastrofy, 6 sierpnia 2012 r.)

W rozmowie z KAI przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik przyznał, że pozostaje pod wrażeniem pism patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla, który 16 sierpnia przyjeżdża do Polski. „Odnajduję tu wiele myśli bliźniaczych wobec refleksji Jana Pawła II i Benedykta XVI. To dowód na to, że katolicy i prawosławni czerpią z tego samego źródła, czyli z Ewangelii i Tradycji” – powiedział hierarcha. Opublikowany 6 sierpnia wywiad zawiera m.in. opinie przewodniczącego KEP nt. apelu o pojednanie, który podpisze...

4806

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]