Reklama

KRONIKA

KRONIKA

07.08.2012
Czyta się kilka minut
24 – 30 lipca
D

Dziś istnieje poważny podział między instytucjami kościelnymi i dziedziną badań naukowych. (Wypowiedź ks. Michała Hellera z wydanej po włosku książki „La scienza e Dio” („Nauka i Bóg”), zacytowana przez watykański dziennik „L’osservatore Romano”.)

Naród polski, w zdecydowanej większości wierzący, ma prawo do dobrych i sprawiedliwych praw, nieskażonych kompromisami” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy rozpoczynającej 32. Krakowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przemawiając na wzgórzu wawelskim, metropolita krakowski polecił modlitwie pielgrzymów decyzje polskich parlamentarzystów. Kard. Dziwisz mówił też o zobojętnieniu Polaków na sprawy wiary. „Przeżywamy w tym roku prawdę, że Kościół jest naszym domem, ale przecież dla wielu ludzi te słowa już nic nie znaczą, a Kościół jest przez nich odbierany nie jako dom...

5253

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]