Reklama

KRONIKA

KRONIKA

02.07.2012
Czyta się kilka minut
26 czerwca - 2 lipca

„Prawosławny Kościół Wschodu jest zawsze gotów do każdego dialogu, zwłaszcza teologicznego, jaki prowadzą nasze bratnie Kościoły, w nadziei, że podjęcie rozmowy po raz 77. zostanie uwieńczone osiągnięciem tak upragnionej zgody, i że Kościół Chrystusa będzie taki, jak On tego pragnie: jedna owczarnia i jeden pasterz”. (Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, w tradycyjnym przesłaniu do Benedykta XVI z okazji święta patronackiego Kościoła katolickiego przypadającego 29 czerwca w uroczystość świętych Piotra i Pawła)

Kościół nie jest wspólnotą doskonałych, lecz grzeszników, którzy powinni uznać, że potrzebują miłości Boga, że potrzebują bycia oczyszczonymi przez krzyż Jezusa Chrystusa” – przypomniał o tym Benedykt XVI w homilii podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej z okazji uroczystości św. Piotra i Pawła...

4779

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]