Reklama

KRONIKA

KRONIKA

25.06.2012
Czyta się kilka minut
19 – 25 czerwca 2012
R

Ryzykowałem życie. Ks. Jerzy Popiełuszko radził się mnie, rozmawiał ze mną kilka razy. Wiedziałem, że ta droga jest moja, że mogą mnie zamordować tak samo, jak jego. Byłem na to gotowy. (Abp Ignacy Tokarczuk, legendarny ordynariusz przemyski z czasów PRL, w rozmowie z KAI z okazji jubileuszu 70-lecia kapłaństwa.)

Wspólne Orędzie Narodów Rosji i Polski o pojednaniu, ponowny apel o politykę rodzinną, katecheza w szkole – to główne tematy zakończonego 22 czerwca 358. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski we Wrocławiu. Biskupi świętowali także 50-lecie kapłaństwa metropolity wrocławskiego abp. Mariana Gołębiewskiego. Zapowiedziano, że 17 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie abp Józef Michalik i patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl podpiszą wspólne orędzie do narodów Rosji i Polski. Rzecznik Episkopatu ks....

4919

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]