Reklama

KRONIKA

KRONIKA

05.03.2012
Czyta się kilka minut
28 lutego - 5 marca 2012
S

Szczególne wrażenie wywarło na mnie opowiadanie o przyjacielu, który, straciwszy przytomność, miał wrażenie, że jest w ciemnym tunelu, ale w końcu zobaczył trochę światła, a przede wszystkim usłyszał piękną muzykę. Sądzę, że może to być przypowieść o naszym życiu. (Benedykt XVI o naukach rekolekcyjnych wygłoszonych w Watykanie przez arcybiskupa Kinszasy, kard. Laurenta Monsengwo Pasinyę)

Jesteśmy poruszeni katastrofą kolejową, do jakiej doszło w sobotę wieczorem pod Szczekocinami – napisali biskupi w komunikacie ogłoszonym nazajutrz po katastrofie. Biskupi apelują o modlitwę w intencji ofiar katastrofy kolejowej i polecają ich miłosierdziu Bożemu. „Prosimy dobrego Boga dla rannych o ulżenie w ich cierpieniach. Modlimy się za tych, którzy zginęli w katastrofie, a także za ich rodziny, przesyłając im słowa serdecznego współczucia” –...

4529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]