Reklama

Kraje demokratyczne nie zaczynają wojny

Kraje demokratyczne nie zaczynają wojny

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Rosyjskie problemy nie znajdą rozwiązania bez demokracji. Na tej drodze doszło do poważnych zakłóceń. Mam nadzieję, że prezydent Putin będzie rozumiał, że jedynym rozwiązaniem rosyjskich kłopotów jest utworzenie demokratycznego i wolnego systemu rynkowego.
W

WOJCIECH STANISŁAWSKI i GRZEGORZ JASIŃSKI: - W Archiwum Jerzego Turowicza jest list od Jana Nowaka Jeziorańskiego z października 1981 r., w którym prosi o wszelką możliwą pomoc dla swej przyjaciółki - Madeleine Albright. To był dla Polski wyjątkowy czas. W czym mógł Pani pomóc Jerzy Turowicz?

MADELEINE ALBRIGHT: - Pisałam wtedy książkę o roli polskiej prasy w początkach “Solidarności", wcześniej napisałam pracę o roli czechosłowackiej prasy w 1968 r. Chciałam dowiedzieć się jak najwięcej. To był wyjątkowy czas także dla mnie. Dzięki tym kontaktom miałam szansę obserwować w Polsce moment, kiedy prasa rzeczywiście rozumiała swe znaczenie w dostarczaniu ludziom informacji. To był też czas dużego napięcia, kiedy można było zobaczyć rzeczywistą klasę polskich dziennikarzy, z których wielu, choć oczywiście nie wszyscy, stanęło na wysokości zadania...

5459

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]