Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.09.2016
Czyta się kilka minut
30 VIII – 5 IX
S

SĘDZIOWIE
Pod nieobecność przedstawicieli resortu sprawiedliwości w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Sędziów, zorganizowany przez stowarzyszenia sędziowskie i Krajową Radę Sądownictwa. Przemawiali m.in. pierwszy prezes Sądu Najwyższego w III RP Adam Strzembosz i prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, a wiceminister Patryk Jaki komentował w TVP Info, że elity sędziowskie nienawidzą nowej władzy.

ZMIANA
Najchętniej oglądanym programem informacyjnym polskich telewizji były w sierpniu „Fakty” TVN. Przewodzący tradycyjnie w stawce „Teleexpress”, z którym po 25 latach pracy pożegnał się ikoniczny prezenter Maciej Orłoś, spadł na trzecie miejsce.

FREKWENCJA
Zorganizowana w Gdańsku pierwsza powakacyjna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji zgromadziła tylko ok. 2,5 tys. uczestników.

DEKOMUNIZACJA
Jeden z krakowskich radnych PiS zażądał zmiany nazwy ulicy Dworcowej, prowadzącej (z pewnością dla niepoznaki) w kierunku dworca PKP, bo części mieszkańców miasta ma się ona kojarzyć z Nikołajem Dworcowem, sowieckim pisarzem i żołnierzem Armii Czerwonej.

PRZEPROSINY
Robert Mazurek, autor rozmowy z wicepremierem Piotrem Glińskim w „Rzeczpospolitej”, przeprosił go za techniczny błąd, na skutek którego część poprawek w autoryzacji nie została uwzględniona, „co naraziło Pana Wicepremiera na zarzuty, iż jest człowiekiem dowcipnym i ma poczucie dystansu do siebie”.

FALSTART
Na rozpoczęcie eliminacji do mundialu piłkarska reprezentacja Polski zaledwie zremisowała na wyjeździe z Kazachstanem 2:2, mimo iż prowadziła już 2:0.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]