Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

26.09.2022
Czyta się kilka minut
20–26 września
O

ORZEŁ

Dawni działacze KOR, Mirosław Chojecki, Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, zostali odznaczeni przez Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego, a my nie zamierzamy podważać ani dawnych zasług wyróżnionych, ani słuszności decyzji obecnego prezydenta.

RESZKA

Zaproszenie Jarosława Gowina na zorganizowane przez byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego spotkanie liderów opozycji wzbudziło kontrowersje wśród uczestników. „Powiem brutalnie: Gowin będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał” – stwierdził Donald Tusk.

ZŁOTO

„To, że pan minister jest atakowany, to nie jest przypadek” – powiedział Jarosław Kaczyński o Przemysławie Czarnku, który „ma kształcić nowoczesnych polskich patriotów i ludzi, którzy nie dadzą się ogłupić”. Nam za komentarz niech posłuży nagłówek Onetu: „Czarnek chce stworzyć »Netflixa dla młodzieży«. Konkurs wygrał wspólnik kuzyna Kaczyńskiego”.

WĘGIEL

Ptaszki ćwierkają, że w PiS trwa konkurs na nowego premiera: prezes partii, dopytywany przez Radio Wrocław o stabilność posady Mateusza Morawieckiego, powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo „jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]