Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.09.2022
Czyta się kilka minut
13–19 września
FOT. PIOTR MOLECKI / EAST NEWS
O

OSTROŻNIE

Wszedł w życie nowy taryfikator punktów karnych i mandatów. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu kierowca otrzyma aż 15 punktów, srogo karane jest również trzymanie w ręku telefonu; najwyższe kary finansowe za przekroczenie prędkości sięgają 2,5 tys. zł.

NIEOSTROŻNIE

1 tys. zł zapłacił kierowca, który nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył samochodu Służby Ochrony Państwa wiozącego przez Warszawę min. Zbigniewa Ziobrę z rodziną. W trakcie kolizji nikt nie ucierpiał.

NIEODPOWIEDZIALNIE

Jakość systemu prawnego ucierpi na nominacjach do nowej Izby Odpowiedzialności Zawodowej SN: wśród 11 wskazanych przez prezydenta osób znalazło się 6 wywodzących się z powołanej z naruszeniem zasad (wedle orzeczeń europejskich trybunałów) KRS. Skład Izby oznacza, że jej decyzje będą podważane w Europie.

HUCZNIE

Nowym wiceministrem rolnictwa, w miejsce zdymisjonowanego z hukiem po hucznym weselu Norberta Kaczmarczyka, został inny polityk Solidarnej Polski, Janusz Kowalski. Wśród licznych zatrudnień 44-letniego posła (obejmujących też działalność w PO) nie było dotąd żadnego związanego z rolnictwem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]