Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.03.2022
Czyta się kilka minut
22–28 marca
P

PRZEPROSINY

Marszałek Senatu w przemówieniu do Rady Najwyższej Ukrainy przeprosił za to, że polski rząd „nadal importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów”. W ten sposób, zdaniem Tomasza Grodzkiego, „finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych”.

PODZIĘKOWANIA

„Muszę podziękować naszemu narodowi za postawę. Postawę, która jest wartością samą w sobie, która składa się na to, czym jest polskość” – powiedział podczas zjazdu stowarzyszenia OdNowa Jarosław Kaczyński. W warszawskim spotkaniu z Joem Bidenem prezes PiS nie uczestniczył: czekał na wynik testu na koronawirusa.

PRZEKONANIA

W radiu prezes PiS powiedział, że „pierwszy raz po zapoznaniu się z różnymi dokumentami może powiedzieć, że ma wyjaśnienie całości” katastrofy smoleńskiej, bo wcześniej – choć miał „osobiste przekonanie, że w Smoleńsku doszło do zbrodni, do zamachu” – nie wiedział, „jak dokonano tego wszystkiego, co wiąże się z zamontowaniem jakichś środków wybuchowych w samolocie, w jaki sposób to zostało odpalone”.

PROCEDURY

Na powitanie Joego Bidena w Rzeszowie Andrzej Duda dotarł z opóźnieniem: jego samolot miał usterkę. Prezydent skorzystał z zapasowej maszyny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]