Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.11.2021
Czyta się kilka minut
16–22 listopada
S

SAMOCHODY

Donald Tusk jechał z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym. „Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał na Twitterze lider PO, ale nie przeprosił. Jego sympatycy rzucili się do wypominania wszystkich incydentów drogowych z udziałem polityków PiS.

POCIĄGI

Komunikacja zbiorowa nie wydaje się atrakcyjną alternatywą dla byłego premiera: jak informuje „Rzeczpospolita”, w trzecim kwartale 2021 r. aż 11 proc. pociągów pasażerskich zanotowało opóźnienia.

CZOŁGI

NBP wyemituje banknot i monetę poświęconą „obronie polskiej granicy wschodniej”, a Jacek Kurski zapowiedział zorganizowanie przez TVP koncertu dla żołnierzy. Niestety, nie będzie mógł im puścić transmisji skoków narciarskich, które od tego weekendu nadaje TVN.

PIECHOTA

Poseł Janusz Kowalski oskarżył w Radiu Zet prof. Andrzeja Horbana o to, iż groził mu nożem, bo epidemiolog powiedział, że „nóż otwiera mu się w kieszeni”. „Może pan poseł ma wyrzuty sumienia, że wiele osób uwierzyło w jego propagandę szczepionkową i teraz właśnie umiera?” – odpowiedział szef Rady Medycznej przy premierze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]