Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.10.2021
Czyta się kilka minut
19–25 października
K

KOMISJA

Partie opozycyjne złożyły wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić twierdzenia skonfliktowanego z rządem prezesa NIK Mariana Banasia, że dysponuje oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań przeciwko niemu i jego rodzinie.

RADA

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Jej priorytetami będą: kreowanie polityki kosmicznej i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego. Kosmicznych cen pieczywa i paliw na liście priorytetów brak.

INSTYTUT

Nowych posad będzie więcej. Portal wPolityce.pl zapowiada powstanie Instytutu Strat Wojennych, z zadaniem „prowadzenia dalszych prac nad bilansem niemieckiej i sowieckiej okupacji w czasie II wojny światowej” oraz „doprowadzenia sprawy reparacji do pozytywnego finału”.

SZEF

Jak na razie, na froncie niemieckim notujemy inne sukcesy: użytkownik Twittera posługujący się nickiem FlasH wyliczył, że od stycznia w „Wiadomościach” TVP 97 razy pokazano Donalda Tuska używającego – podczas wystąpienia na kongresie niemieckiej CDU – frazy „für Deutschland”. Skądinąd: 97 proc. głosujących członków PO wybrało byłego premiera na przewodniczącego partii.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]