Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.09.2021
Czyta się kilka minut
21–27 września
I

IMPREZA

Widzieliśmy najlepsze umysły naszego pokolenia przez tydzień dyskutujące o 50. urodzinach Roberta Mazurka. Efektem imprezy, która zgromadziła polityków, dziennikarzy i ludzi kultury, była okładka tabloidu, słusznie krytykującego posłów za absencję w obradach Sejmu, kary dla działaczy PO i ich samokrytyki oraz wodolejstwo na portalach społecznościowych.

KAC

À propos wodolejstwa: uczestniczący w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Andrzej Duda nie zdołał spotkać się z żadnym ze znaczących światowych przywódców. „Bardzo mocno postawiliśmy na budowanie Polski w przestrzeni międzynarodowej – powiedział prezydent w wywiadzie dla TVP Info. – Nie na zasadzie, że będziemy się podlizywali innym krajom i będziemy grzeczni jak pudelek”. Zdaniem polskiej głowy państwa, UE „w tej chwili jest opresyjna, szkodzi obywatelom, została zdominowana przez ideologię”.

...
1268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]