Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

21.06.2021
Czyta się kilka minut
15–21 czerwca
T

TUSK WRACAJĄCY

Zaczynają się wakacje, wracają wakacyjne tematy. Oprócz barszczu Sosnowskiego, wieloryba w Wiśle i upałów, mówi się o powrocie Donalda Tuska: jak donosi „Polityka”, były lider PO ma ponownie stanąć na czele partii, którą obecnie kieruje Borys Budka.

STAROŃ NIEWYBRANA

Powraca też kwestia pata wokół nowego rzecznika praw obywatelskich: ostatnią kandydatką popartą przez Sejm i odrzuconą przez Senat jest Lidia Staroń. Adam Bodnar opuszcza urząd 15 lipca.

PRAWICA ZJEDNOCZONA

A także mechanizm łączenia przez dzielenie: „My się Zjednoczonej Prawicy nie wstydzimy, jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i z PiS” – powiedział Adam Bielan, opuścił ugrupowanie Jarosława Gowina i założył Partię Republikańską.

UNIWERSYTET OTWARTY

À propos dzielenia: rektor UJ Jacek Popiel wystosował list otwarty do małopolskiej kurator Barbary Nowak, która orzekła, że uczelnia „zamienia się w agencję towarzyską” w związku z ankietą, w której studenci mieli podać swoją płeć (do wyboru: kobieta, mężczyzna, transkobieta, transmężczyzna, osoba niebinarna). Rektor napisał, że za kategoriami wymienionymi w ankiecie stoją wynikające z dyskryminacji ludzkie dramaty, zmagania i lęki.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]