Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.06.2021
Czyta się kilka minut
8–14 czerwca
R

ROZGRZEWKA

Paweł Kukiz spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i zadeklarował współpracę przy niektórych ustawach – wygląda więc na to, że liderowi PiS zwiększył się parlamentarny margines bezpieczeństwa.

PRZERWA

Działacze partii Wiosna podjęli niejednogłośną decyzję o samorozwiązaniu ugrupowania. Formacja założona niegdyś przez Roberta Biedronia wejdzie teraz w skład Nowej Lewicy, tworzonej na podstawie struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

SAMOBÓJ

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek przegrał sądowy spór z „Gazetą Wyborczą”: dziennik nadal może pisać o okolicznościach, w jakich gromadził swój majątek. Postanowienie jest prawomocne.

DOGRYWKA

Prezes NIK Marian Banaś złożył życzenia obchodzącemu 15-lecie istnienia Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. „Oby kolejne 15 lat było bardziej owocne” – napisał, nawiązując do zainteresowania służby działalnością biznesową jego rodziny.

MEDAL

Jacek Kurski został wybrany przez Radę Mediów Narodowych prezesem TVP na kolejne cztery lata, a początek kadencji uczcił odbiorem Złotej Odznaki Krzyża Stulecia Niepodległości z okazji 40-lecia Solidarności.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]