Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.05.2021
Czyta się kilka minut
27–30 kwietnia
Karol Nawrocki / FOT. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
P

PORZĄDKI

W przejętych przez PKN Orlen mediach należących dotąd do koncernu Polska Press ruszyły zmiany personalne: pracę stracili m.in. redaktorzy naczelni „Gazety Krakowskiej”, „Dziennika Zachodniego” i „Gazety Codziennej Nowiny”. Dwa tygodnie wcześniej Daniel Obajtek deklarował wprawdzie, że zwolnienia nie są planowane, dziś mówi jednak, że każdy ma prawo kreować zarząd spółki, której jest właścicielem.

PRZESUNIĘCIA

Nowego prezesa ma mieć również IPN: kolegium tej instytucji na miejsce nieubiegającego się o kolejną kadencję Jarosława Szarka zarekomendowała dr. Karola Nawrockiego, który w ostatnich latach zarządzał wyrwanym z rąk Pawła Machcewicza Muzeum II Wojny Światowej.

PRZESZUKANIA

Zupełnie bez związku z raportem NIK o nielegalności wyborów korespondencyjnych (patrz str. 7) CBA przeszukało mieszkanie syna prezesa Izby Mariana Banasia – choć sam zainteresowany widzi związek i mówi, że sytuacja przypomina mu czasy bolszewickie.

POZWY

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyła pozew przeciwko dystrybutorowi produktu węglowego zwanego „ekogroszkiem”. Żąda zmiany jego nazwy i zaprzestania praktyk promocyjnych sugerujących, że jest przyjazny dla środowiska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]