Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.03.2021
Czyta się kilka minut
22 – 28 lutego
M

Moc prezydenta

34-letni Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich, a ten sukces skłonił prezydenta RP do wznowienia aktywności. „Piotr Żyła Mistrzem Świata! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc! ;-)” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Włam senatora

Z Twittera najlepiej się wypisać. Senator Włodzimierz Bernacki jest piątym w ostatnich miesiącach politykiem Zjednoczonej Prawicy, na którego profilu ukazały się kontrowersyjne obyczajowo treści, i który tłumaczy, że padł ofiarą ataku hakerów.

Oś dyrektora

„Zanim ujawnione zostały obecnie nowe fakty, uważałem, że z jednej strony mamy takie fotografie, jak pokazywały media, a z drugiej konkretnego człowieka z jego przemianą. Dyskusja w tej sytuacji jest niemożliwa, te siły są w stanie zmielić każdego, przestawić oś czasową, uniemożliwić obronę” – wytłumaczył prezes IPN „Sieciom” odwołanie Tomasza Greniucha z funkcji dyrektora wrocławskiego oddziału tej instytucji.

Klątwa prezesa

„Przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a” – oświadcza Polskie Stowarzyszenie Syndromu Tourette’a, odnosząc się do enuncjacji, jakoby na tę przypadłość cierpiał Daniel Obajtek.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]