Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.03.2021
Czyta się kilka minut
22 – 28 lutego
M

Moc prezydenta

34-letni Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich, a ten sukces skłonił prezydenta RP do wznowienia aktywności. „Piotr Żyła Mistrzem Świata! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc! ;-)” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Włam senatora

Z Twittera najlepiej się wypisać. Senator Włodzimierz Bernacki jest piątym w ostatnich miesiącach politykiem Zjednoczonej Prawicy, na którego profilu ukazały się kontrowersyjne obyczajowo treści, i który tłumaczy, że padł ofiarą ataku hakerów.

Oś dyrektora

„Zanim ujawnione zostały obecnie nowe fakty, uważałem, że z jednej strony mamy takie fotografie, jak pokazywały media, a z drugiej konkretnego człowieka z jego przemianą. Dyskusja w tej sytuacji jest niemożliwa, te siły są w stanie zmielić każdego, przestawić oś czasową, uniemożliwić obronę” – wytłumaczył prezes IPN „Sieciom” odwołanie Tomasza Greniucha z funkcji dyrektora wrocławskiego oddziału tej instytucji.

Klątwa prezesa

„Przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a” – oświadcza Polskie Stowarzyszenie Syndromu Tourette’a, odnosząc się do enuncjacji, jakoby na tę przypadłość cierpiał Daniel Obajtek.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]