Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.02.2021
Czyta się kilka minut
9–15 lutego
ARKADIUSZ ZIOLEK / EAST NEWS
B

BEZ WYBORU

Większość dziennikarzy powstrzymała się na jeden dzień od aktywności w proteście przeciw szykowanemu przez rząd i wymierzonemu w media prywatne podatkowi od reklam. Na portalach i w TV wyświetlała się czarna plansza z informacją „tu miał być twój ulubiony program” lub „media bez wyboru”.

Z WYBOREM

Dające się słyszeć przy okazji jeremiady o zagrożeniu dla pluralizmu należy oczywiście uznać za przesadzone: człowiekiem roku Klubów „Gazety Polskiej” został Jarosław Kaczyński, choć przecież większość tytułów przyznała ten tytuł Danielowi Obajtkowi.

WYBRAŃCY

Pluralizm pluralizmem, ale co z wolnością słowa, skoro poseł PiS Marek Suski został pozwany przez koncern RASP za wpis na Twitterze: „Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!”, a za nazwanie Onetu „polskojęzyczną rurą do gazowania Polaków” i „brudną wodą po Der Sturmer” pozwu doczekał się członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski?

WYBRANEK

IPN zresztą też wydaje się pluralistyczny: p.o. jego dyrektora we Wrocławiu został wieloletni działacz ONR Tomasz Greniuch, który w 2006 r. fotografował się z dłonią uniesioną w nazistowskim pozdrowieniu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]