Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.10.2020
Czyta się kilka minut
13–19 października
S

START

Z opóźnieniem i podczas transmisji online zainaugurowano działalność ruchu społecznego, którego twarzą jest niedawny kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Wśród licznych planów Wspólnej Polski pojawiła się zapowiedź powołania związku zawodowego Nowa Solidarność, który miałby reprezentować m.in. osoby samozatrudnione.

STOP

Dzieląca wciąż partię rządzącą tzw. „Piątka dla zwierząt” przeszła przez Senat. Jej przepisy mają wejść w życie później, niż zakładano, producenci, których działalność zostanie ograniczona, dostaną odszkodowania, a ubój rytualny – źródło wielkich dochodów z eksportu – zostanie utrzymany w przypadku drobiu.

SMRÓD

Skala ustępstw rządzących nie zadowoliła związkowców z AgroUnii, którzy rozrzucili obornik przed domami niektórych polityków PiS, publikując na portalach społecznościowych nagrania z akcji wraz z komentarzem „Każdy zdrajca polskiej wsi będzie naznaczony”.

SPADEK

PiS notuje też spadki w sondażach poparcia: wedle badań IBRiS dla Wirtualnej Polski na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby dziś 36 proc. respondentów, o 6 pkt. proc. mniej niż dwa tygodnie wcześniej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]