Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

12.10.2020
Czyta się kilka minut
6–12 października
FOT. MATEUSZ MAREK / PAP
R

RÓWNI

176 tys. pouczeń, 22 tys. mandatów i 7780 wniosków o ukaranie przez sąd złożyła policja w związku z nieprzestrzeganiem przepisu o zasłanianiu ust i nosa.

RÓWNIEJSI

Nawet członkowie rządu zaczęli w końcu pokazywać się w maseczkach. Choć nie wszyscy: podczas wręczania przez Jarosława Kaczyńskiego Bronisławowi Wildsteinowi Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego dekorujący i dekorowany mieli odsłonięte usta i nos. Rzecznik rządu wyjaśnił, że nowy wicepremier był podczas tej uroczystości w pracy.

NAJRÓWNIEJSZY

Nie jest to jedyne odstępstwo Jarosława Kaczyńskiego od reguł obowiązujących jego kolegów: zamiast powierzyć swoje bezpieczeństwo Służbie Ochrony Państwa, wicepremier do spraw, nomen omen, bezpieczeństwa korzysta nadal z usług prywatnej firmy ochroniarskiej.

NIEZRÓWNANY

Kryzys pandemiczny nie wybił z rutyny również prezydenta Andrzeja Dudy, na Twitterze komentującego głównie sukcesy sportowców i udzielającego nieoczekiwanej pomocy jednej z internautek, która wkleiła zdjęcie małego ssaka z pytaniem: „Co to za zwierzątko? Ktoś wie?”. Odpowiedź głowy państwa, skądinąd mylna, brzmiała „opos”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]