Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.10.2020
Czyta się kilka minut
28 września – 4 października
K

Kronika dyplomatyczna

„Wyrażamy nasze poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotyczących społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych” – napisało w liście do polskiego rządu 50 ambasadorów, z reprezentującą USA Georgette Mosbacher na czele.

Kronika przyrodnicza

Ekolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ustalili, że wiosną 2020 r. woda w Warcie była czystsza niż w poprzednich latach. Przyczyną poprawy sytuacji było zmniejszone nawożenie okolicznych pól – efekt suszy lub epidemii koronawirusa.

Kronika sportowa

Tenisistka Iga Świątek idzie jak burza przez turniej Rolanda Garrosa w Paryżu, a żużlowiec Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata. Triumf tego ostatniego podczas zawodów w Toruniu zakłóciły gwizdy kibiców pod adresem Mateusza Morawieckiego.

Kronika sądowa

À propos premiera: zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zlecając Poczcie Polskiej organizację wyborów prezydenckich dwukrotnie złamał konstytucję, a przygotowania do głosowania korespondencyjnego odbywały się bez podstawy prawnej.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]