Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.07.2020
Czyta się kilka minut
20 – 26 lipca
K

Konwencja

Zbigniew Ziobro potwierdził, że Polska chce wypowiedzieć Konwencję stambulską. Zastrzeżenia rządzących budzą przepisy dotyczące edukacji dzieci i młodzieży, związków rodzinnych w kontekście LGBT+ oraz wpływu religii i zwyczajów na przemoc domową, generalnie jednak mamy się nie przejmować, gdyż – jak mówi Ziobro – „polskie prawo jest wzorcem dla innych krajów UE i innych krajów na świecie, jeśli chodzi o standard ochrony przed przemocą”.

Korowód

Jeśli chodzi natomiast o rekonstrukcję rządu, standardem są spekulacje na temat przyszłości Jarosława Gowina. Pozostający od kilku miesięcy poza gabinetem niedawny wicepremier wyznał w wywiadzie telewizyjnym, że nie wyklucza powrotu.

Koronka

Inny głośny powrót ma miejsce w TVP: od 7 sierpnia p.o. prezesa tej instytucji będzie szczęśliwy nowożeniec Jacek Kurski. W wywiadzie dla „Sieci” Kurski wytłumaczył powód wyboru Łagiewnik na miejsce swojego ponownego ślubu: „Już trzy lata temu odkryliśmy dla siebie fenomen Koronki do miłosierdzia Bożego, od wielu miesięcy staramy się odmawiać wspólnie tę modlitwę w ciągu dnia”. W innych fragmentach rozmowy wątek miłosierdzia nie jest już obecny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]