Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.07.2020
Czyta się kilka minut
20 – 26 lipca
K

Konwencja

Zbigniew Ziobro potwierdził, że Polska chce wypowiedzieć Konwencję stambulską. Zastrzeżenia rządzących budzą przepisy dotyczące edukacji dzieci i młodzieży, związków rodzinnych w kontekście LGBT+ oraz wpływu religii i zwyczajów na przemoc domową, generalnie jednak mamy się nie przejmować, gdyż – jak mówi Ziobro – „polskie prawo jest wzorcem dla innych krajów UE i innych krajów na świecie, jeśli chodzi o standard ochrony przed przemocą”.

Korowód

Jeśli chodzi natomiast o rekonstrukcję rządu, standardem są spekulacje na temat przyszłości Jarosława Gowina. Pozostający od kilku miesięcy poza gabinetem niedawny wicepremier wyznał w wywiadzie telewizyjnym, że nie wyklucza powrotu.

Koronka

Inny głośny powrót ma miejsce w TVP: od 7 sierpnia p.o. prezesa tej instytucji będzie szczęśliwy nowożeniec Jacek Kurski. W wywiadzie dla „Sieci” Kurski wytłumaczył powód wyboru Łagiewnik na miejsce swojego ponownego ślubu: „Już trzy lata temu odkryliśmy dla siebie fenomen Koronki do miłosierdzia Bożego, od wielu miesięcy staramy się odmawiać wspólnie tę modlitwę w ciągu dnia”. W innych fragmentach rozmowy wątek miłosierdzia nie jest już obecny.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]