Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.05.2020
Czyta się kilka minut
18 – 24 maja
Z

Zalecane

Podczas wizyty w gliwickiej kawiarni Mateusz Morawiecki nie przestrzegał zaleceń epidemiologicznych. „Te pewne odległości są zalecane, ale nie nakazywane” – tłumaczył, co dedykujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zapłacili mandaty.

Dowolne

Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego przedstawiło prezydentowi 5 kandydatur na stanowisko I prezesa. Większość głosów otrzymał Włodzimierz Wróbel, ale Andrzej Duda wybrał Małgorzatę Manowską.

Ratunkowe

Prezydent ma inne problemy. Po kilku miesiącach banicji Jacek Kurski znów wszedł do zarządu TVP i choć wcześniej tak irytował prezydenta, że ten uzależnił od jego dymisji podpisanie ustawy przyznającej mediom publicznym 2 mld zł dotacji, dziś ma ratować jego kampanię.

Stylowe

Styl, w jakim to zrobi, można przewidzieć. „Pojedynek filmów o pedofilii”, reklamował Kurski na Twitterze wyniki oglądalności „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego w TVP, porównane z pokazaną w TVN „Zabawą w chowanego” braci Sekielskich.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]