Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.04.2020
Czyta się kilka minut
30 marca – 3 kwietnia
L

Las

Rząd przychylił się do stanowiska Polskiego Związku Łowieckiego, zgodnie z którym „odstrzał sanitarny wspierający polskie rolnictwo, a zwłaszcza walkę z epidemią ASF, jest istotnym powodem opuszczenia domu”, i złagodził w tym punkcie nałożone wcześniej na obywateli obostrzenia. W chwili zamknięcia numeru „TP” nie było jasne, na ile decyzja rządu pozostaje w sprzeczności z wydanym kilka dni później zakazem wstępu do lasów.

Piwo

Media lokalne donoszą o notowanych przez policję przypadkach naruszenia kwarantanny. Powody bywają prozaiczne: w Grajewie 23-latek, a w Warszawie 61-latek uciekli ze szpitali po piwo; w Niepołomicach 37-latek udał się do bankomatu. Kwoty, którą może zapłacić za ten wyskok, raczej nie zdołałby wypłacić.

Płyn

Szeroko promowanego w mediach płynu do dezynfekcji marki Orlen nie można wprawdzie kupić na stacjach koncernu, ale odnalazł się (i kosztował o 50 proc. więcej) w sklepach Intermarché i E.Leclerc. Po ujawnieniu tej informacji obie sieci przeprosiły za „pomyłkę”.

Hołd

Nie z powodu epidemii, lecz trudności w komunikacji z Rosją rząd zdecydował o przełożeniu podróży premiera na miejsce katastrofy smoleńskiej w jej 10. rocznicę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]