Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.04.2020
Czyta się kilka minut
30 marca – 3 kwietnia
L

Las

Rząd przychylił się do stanowiska Polskiego Związku Łowieckiego, zgodnie z którym „odstrzał sanitarny wspierający polskie rolnictwo, a zwłaszcza walkę z epidemią ASF, jest istotnym powodem opuszczenia domu”, i złagodził w tym punkcie nałożone wcześniej na obywateli obostrzenia. W chwili zamknięcia numeru „TP” nie było jasne, na ile decyzja rządu pozostaje w sprzeczności z wydanym kilka dni później zakazem wstępu do lasów.

Piwo

Media lokalne donoszą o notowanych przez policję przypadkach naruszenia kwarantanny. Powody bywają prozaiczne: w Grajewie 23-latek, a w Warszawie 61-latek uciekli ze szpitali po piwo; w Niepołomicach 37-latek udał się do bankomatu. Kwoty, którą może zapłacić za ten wyskok, raczej nie zdołałby wypłacić.

Płyn

Szeroko promowanego w mediach płynu do dezynfekcji marki Orlen nie można wprawdzie kupić na stacjach koncernu, ale odnalazł się (i kosztował o 50 proc. więcej) w sklepach Intermarché i E.Leclerc. Po ujawnieniu tej informacji obie sieci przeprosiły za „pomyłkę”.

Hołd

Nie z powodu epidemii, lecz trudności w komunikacji z Rosją rząd zdecydował o przełożeniu podróży premiera na miejsce katastrofy smoleńskiej w jej 10. rocznicę.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]