Reklama

Prezydent śle całusy

Prezydent śle całusy

z Panamy i Meksyku
30.03.2020
Czyta się kilka minut
„Biedni będą umierać w progach szpitali” – ostrzegają lekarze. Ameryka Łacińska może poważnie ucierpieć z powodu pandemii COVID-19. Mimo to przywódcy Meksyku i Brazylii, gdzie żyje połowa mieszkańców regionu, długo ignorowali zagrożenie.
Setki obcokrajowców uczestniczących w festiwalu muzycznym na karaibskiej plaży w mieście Colon poddano kwarantannie. Panama, 18 marca 2020 r. / LUIS ACOSTA / AFP / EAST NEWS LUIS ACOSTA / AFP / EAST NEWS
Ś

Środa, 18 marca, Miasto Meksyk. Prezydent Andrés Manuel López Obrador wchodzi na konferencję prasową w stolicy Meksyku. Wszyscy dziennikarze korzystają z płynu do dezynfekcji. Obrador jako jedyny na sali – nie. Podczas przemowy wyciąga wizerunki świętych, obrazek z czterolistną koniczyną i falsyfikat dwudolarowego banknotu, który miał dostać na szczęście od pewnego meksykańskiego emigranta.

„To moi ochroniarze w walce z pandemią. Tarczą ochronną jest także uczciwość” – przekonuje Obrador. Kilka godzin wcześniej w Meksyku umiera pierwszy pacjent zarażony koronawirusem.

Pierwszy w Ameryce Południowej przypadek infekcji wykryto już 26 lutego w Brazylii. To kraj, w którym epidemia rozprzestrzenia się – obok Ekwadoru – najszybciej na kontynencie, sięgając już wszystkich brazylijskich stanów, włącznie z oddalonymi od cywilizacji amazońskimi Roraima i Maranhão.

„...

13456

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]