Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.03.2020
Czyta się kilka minut
16 – 22 marca
P

Papier

Po wybuchu związanej z koronawirusem paniki przedsiębiorczy mieszkaniec Mogilna przystąpił do systematycznego wykradania z urzędu miasta papieru toaletowego i innych środków czystości. Po kilkudniowym dochodzeniu strażnicy miejscy złapali złoczyńcę na gorącym uczynku, wyciągnęli mu z torby trzy rolki papieru toaletowego oraz odświeżacz opisany „Urząd Miejski”, a następnie przekazali w ręce policji.

Pościg

Policja z poznańskiej drogówki zatrzymała z kolei – po pościgu – dwóch czternastolatków, którzy wymusili pierwszeństwo w centrum miasta, a następnie nie zatrzymali się do kontroli. Szybkie śledztwo wykazało, że chłopcy ukradli samochód babci jednego z nich.

Przymrozek

Dobrze, że chłopcy nie wpadli podczas ucieczki w poślizg: pierwsze dni wiosny przebiegają pod znakiem przymrozków i ochłodzenia, więc na drogach może być ślisko.

Pustka

Ochłodzenie postępuje również w Programie III Polskiego Radia: po Annie Gacek i Wojciechu Mannie – którego satyryczne komentarze biją teraz rekordy popularności na portalach społecznościowych – stację opuścił prowadzący tam od 45 lat audycje o muzyce bluesowej Jan Chojnacki; z występów na antenie zrezygnowali również Gaba Kulka i Jan Młynarski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]