Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.03.2020
Czyta się kilka minut
2 – 8 marca
R

Rekord

W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 186 133 610 zł 66 gr – ogłosił Jerzy Owsiak. To kolejny rekord – kwota uzyskana w trakcie styczniowej zbiórki jest o 10 mln zł większa niż przed rokiem.

Rejestr

Cztery miesiące po wyborach zgłoszeń do rejestru korzyści majątkowych nie złożyło 111 posłów, w tym Jarosław Kaczyński. „Rzeczpospolita” zwraca uwagę na niedoskonałości samej instytucji rejestru: prezes PiS ani razu nie uwzględnił w nim, że od lat jest chroniony na koszt partii, a usługi troszczącej się o jego bezpieczeństwo firmy kosztują 1,6 mln zł rocznie.

Reforma

Sąd w niemieckim Karlsruhe odmówił wydania Polsce mężczyzny ściganego za oszustwo europejskim nakazem aresztowania. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że „przekazanie oskarżonego do Polski w związku z »reformą sądownictwa« jest przynajmniej obecnie niedopuszczalne”.

Reakcja

Z Polski, mimo protestów organizacji praw człowieka i prób interwencji posłów Lewicy (przekonywali, że w kraju pochodzenia grozi jej niebezpieczeństwo, i wskazywali na jej fatalny stan zdrowia), deportowano 21-letnią Czeczenkę. Urząd ds. Cudzoziemców przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]