Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.03.2020
Czyta się kilka minut
2 – 8 marca
R

Rekord

W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 186 133 610 zł 66 gr – ogłosił Jerzy Owsiak. To kolejny rekord – kwota uzyskana w trakcie styczniowej zbiórki jest o 10 mln zł większa niż przed rokiem.

Rejestr

Cztery miesiące po wyborach zgłoszeń do rejestru korzyści majątkowych nie złożyło 111 posłów, w tym Jarosław Kaczyński. „Rzeczpospolita” zwraca uwagę na niedoskonałości samej instytucji rejestru: prezes PiS ani razu nie uwzględnił w nim, że od lat jest chroniony na koszt partii, a usługi troszczącej się o jego bezpieczeństwo firmy kosztują 1,6 mln zł rocznie.

Reforma

Sąd w niemieckim Karlsruhe odmówił wydania Polsce mężczyzny ściganego za oszustwo europejskim nakazem aresztowania. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że „przekazanie oskarżonego do Polski w związku z »reformą sądownictwa« jest przynajmniej obecnie niedopuszczalne”.

Reakcja

Z Polski, mimo protestów organizacji praw człowieka i prób interwencji posłów Lewicy (przekonywali, że w kraju pochodzenia grozi jej niebezpieczeństwo, i wskazywali na jej fatalny stan zdrowia), deportowano 21-letnią Czeczenkę. Urząd ds. Cudzoziemców przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]