Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.02.2020
Czyta się kilka minut
17 – 23 lutego
S

Sondaż wyborczy

Wedle większości sondaży faworytem I tury wyborów prezydenckich jest Andrzej Duda, w II turze jednak jego sytuacja się komplikuje: zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia notują takie samo poparcie bądź mają szansę na odebranie mu zwycięstwa.

Ekspert wyborczy

„Problem jest taki, że dziś osoby, które w 2015 r. zajmowały się ustawianiem kadrów czy mikrofonów, uwierzyły, że mogą robić kampanię wyborczą i są strategami” – powiedział jeden ze współautorów poprzedniego zwycięstwa Dudy, b. poseł Marcin Mastalerek. „Jak można zrobić taki timing, że w tygodniu, kiedy rozpoczyna się kampania, są głosowane dwa miliardy w dość kontrowersyjnej sprawie?” – zapytał podczas wywiadu w Polsacie.

Ekspert odwieczny

À propos timingu: na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz zapowiedział (trudno już zliczyć, który raz) publikację (trudno już zliczyć, którego) raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej, choć nie był w stanie podać dokładnej daty jego publikacji. Półtora miesiąca przed 10. rocznicą tragedii nie znamy także scenariusza obchodów, co stało się powodem wymiany uszczypliwości rzecznika prezydenta z rzecznikiem premiera („Odpowiedzialność za słowa w tym miejscu jest inna niż u min. Dworczyka” – powiedział o swoim odpowiedniku Błażej Spychalski).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]