Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.02.2020
Czyta się kilka minut
3 – 9 lutego
P

Początek kampanii

„Prezydent nie jest aż tak popularny, jak gminna wieść niesie. Zależy, kto robi sondaże” – powiedziała w wywiadzie dla „Wprost” Małgorzata Kidawa-Błońska, tracąca według tychże sondaży ok. 15 proc. do Andrzeja Dudy. Tracący ok. 35 proc. Szymon Hołownia zaczął kampanię od wycofania spotu, w którym kadr z drzewem i papierowym samolocikiem skojarzył się niektórym odbiorcom z katastrofą smoleńską. Tracący zaś 40 proc. Krzysztof Bosak – od ślubu (żona – jak poinformował – jest ekspertem Ordo Iuris, „angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei”, a jej pasją sportową jest taniec towarzyski).

Koniec kampanii

W niedzielę wyborczą, podobnie jak w dniu ostatnich wyborów samorządowych, w kościołach czytany będzie Psalm 33 z passusem: „Pan miłuje prawo i sprawiedliwość”.

Kulisy kampanii

Na partyjnych zapleczach też spory ruch: PO wybiera nowy zarząd, w którym nie ma już Grzegorza Schetyny, w PiS zaś przechodzi na emeryturę zaufana sekretarka prezesa Kaczyńskiego Barbara Skrzypek (a osoby związane z partią mówią dziennikarzom w całkiem poważnym tonie, że „na Nowogrodzkiej kończy się pewna epoka”).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zwracam uwagę, że u Jakuba Wujka, u prawosławnych, ale przede wszystkim u Żydów mamy do czynienia z innym niż w Biblii Tysiąclecia sformułowaniem nie "prawo i sprawiedliwość" ale raczej "sprawiedliwość i sąd". Tekst hebrajski usprawiedliwia bardziej dobitne sformułowanie - "werdykt sądu".
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]