Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.02.2020
Czyta się kilka minut
28 stycznia – 3 lutego
PIOTR MOLĘCKI / EAST NEWS
P

POWAŻNIE ROZWAŻY

„Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację niż moja” – powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla „Wprost”, dodając, że „poważnie rozważyłby podpisanie ustawy wprowadzającej związki partnerskie”.

WYJEDZIE

Z informacji „Faktu” wynika, że prezydenta będzie rzadziej odwiedzać córka: Kinga Duda wyjeżdża do pracy w jednej z kancelarii prawnych w Londynie.

NIE ZAGŁOSUJE

Coraz większa liczba wyborców poważnie rozważa niegłosowanie na formację polityczną prezydenta: poparcie dla PiS i jej koalicjantów spadło w ciągu miesiąca sporów o sądy z 41 do 35 proc.

NIE ZWOLNI

Stracił stanowisko dyrektor programowy Radia Gdańsk, Mariusz Roman. Wcześniej wysłał nocnego maila, w którym wnioskował o zwolnienie dwóch pracowników, gdyż (pisownia i interpunkcja oryginalne): „Obaj, zostali ukształtowani mentalnie, w pracy zawodowej – wieloletniej, w Gazecie Morskiej, dodatkowo – Ojciec, red. J. Popka, pochodzi z rodziny wojskowej, gdzie Jego Ojciec, przez wiele lat, pełnił wysoką pozycję w Marynarce Wojennej, w czasach PRL, czyli zniewolenia naszej Ojczyzny, od okupanta sowieckiego. W nowej rzeczywistości, odzyskania przekazu informacji dla postronnych obywateli, nie rokują obiektywnego przekazu informacji”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]