Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.08.2019
Czyta się kilka minut
5 – 9 sierpnia
G

Głowa na ołtarzu

„Marek Kuchciński położył własną głowę na ołtarzu spraw państwowych” – powiedział Ryszard Czarnecki i nic piękniejszego w tym tygodniu nie przeczytamy.

Sojusz straceńców

Czymże jest przy frazie Czarneckiego wyznanie Władysława Kosiniaka-Kamysza, że „to nie jest łatwa droga”, o utworzeniu listy wyborczej PSL-Koalicja Polska, którą oprócz ludowców tworzą politycy ruchu Kukiz’15? Zaiste: to nie jest łatwa droga, skoro oba ugrupowania w sondażach lokowały się ostatnio poniżej progu.

Profesor na plusie

Liderowi ludowców nikt przynajmniej nie zapłacił. Inaczej niż prof. Markowi Chodakiewiczowi, który za swój pełen wulgaryzmów „wykład” w warszawskim Centrum Edukacyjnym IPN otrzymał honorarium. Chociaż tyle, że – jak poinformowała Onet przedstawicielka biura prezesa – elukubracje Chodakiewicza na temat homoseksualistów i chomików nie wyrażały oficjalnego stanowiska Instytutu.

Stadnina na minusie

W Janowie Podlaskim wciąż kiepsko: kontrola przeprowadzona w słynnej niegdyś hodowli koni arabskich wykazała fatalne warunki, w jakich przebywają niektóre zwierzęta. Z dokumentów, do których dotarło Radio RMF, wynika też, że straty za 2018 r. wyniosły w stadninie ponad 3 mln zł – dwa razy więcej niż w 2017 r. (w 2015 r. stadnina przynosiła zyski).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]