Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

30.07.2019
Czyta się kilka minut
23–29 lipca
P

PRZYGOTOWANY SCENARIUSZ

W Białymstoku, tydzień po tym, jak skrajnie prawicowe bojówki zaatakowały tam uczestników Marszu Równości, odbyła się manifestacja „Polska przeciw przemocy”, zorganizowana przez ugrupowania lewicowe. Politycy Koalicji Obywatelskiej nie wzięli w niej udziału, bo – jak to ujął Grzegorz Schetyna – nie zamierzają „wpisywać się w grę i scenariusz przygotowany na Nowogrodzkiej”.

WYREŻYSEROWANA OPERACJA

Co ciekawe, o „wyreżyserowanej »operacji Białystok«” pisze również „Gazeta Polska Codziennie”, twierdząc, że ubiegłotygodniowe akty przemocy były „zaplanowaną prowokacją” organizatorów Marszu. Wiarygodność pisma osłabia nieco umieszczenie na okładce zdjęcia wiceprezydenta Rzeszowa i przedstawienie go jako prezydenta Białegostoku.

NABIERAJĄ KOLORU

To w ogóle nie jest najlepszy czas dla wiceprezedentów: pełniący ten urząd samorządowiec z Gdyni zamieścił na portalu społecznościowym zdjęcie mętnego akwenu, opatrując je podpisem „Murzyńskie dzieci rodzą się białe. Potem dopiero nabierają koloru, kąpiąc się codziennie w takiej wodzie”.

TANIE LOTY

Niedobrze mają też marszałkowie. Media dotarły do dokumentów potwierdzających 23 loty, podczas których na pokładzie rządowego samolotu poza marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim znajdowali się także jego krewni i oficer Służby Ochrony Państwa. Polityk twierdzi, że za każdym razem podróżował służbowo, ale aby rozwiać wątpliwości dotyczące „korzyści finansowych” rodziny, deklaruje dokonanie wpłaty na cele charytatywne.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]