Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.05.2019
Czyta się kilka minut
6 – 12 maja
U

Ustawka

Jeden z tabloidów poinformował, że dzieci premiera są adoptowane, a redakcja zaznaczyła, że „nie wiadomo, czy zdają sobie sprawę”, że pochodzą z domu dziecka. Dzień później ten sam brukowiec zachwycał się rodziną Morawieckich, która „stworzyła dzieciom dom pełen miłości”. Znający media uważają, że obie publikacje przygotowano za wiedzą otoczenia szefa rządu.

Kiełbasa

Na finiszu kampanii zobaczymy jeszcze niejedno. Min.Joachim Brudziński umieścił na Twitterze zdjęcie prezesa PiS na łodzi, wypuszczającego do wody rybę. „Dzisiejsza wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Pomorzu Zachodnim dla dwóch złowionych szczupaków była wyjątkowo szczęśliwa” – głosił podpis; z kolejnego zdjęcia wynikało, że prezes woli mięso („Po ciężkim tygodniu nic tak nie smakuje jak niedzielna kiełbasa z ogniska”).

Mecz

Żeby łowić i posilać się z prezesem, min. Brudziński udał się na Pomorze helikopterem – wylądował na boisku w Choszcznie, podczas meczu trampkarzy, który został z tej okazji przerwany. „Gazeta Lubuska” twierdzi, że polityk przesiadł się do limuzyny, młodym sportowcom zaś, czekającym na możliwość wznowienia gry, łaskawie zaoferowano możliwość zrobienia zdjęcia przy śmigłowcu.

Ochrona

I tak dobrze, że nikt nie został podsłuchany – z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że rozmowy policjantów ochraniających imprezy z udziałem najważniejszych osób w państwie można poznać dzięki sprzętowi wartemu kilkaset złotych – redakcja dysponuje np. nagraniami meldunków z zabezpieczenia 3 Maja.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]