Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.03.2019
Czyta się kilka minut
25 lutego – 3 marca
W

Wybory

Aleksandra Dulkiewicz wygrała w głosowaniu na prezydenta Gdańska. Wynik wyborów, zorganizowanych po śmierci Pawła Adamowicza, był do przewidzenia: Dulkiewicz otrzymała 82 proc. głosów, przy frekwencji sięgającej 48 proc.

Skoki

Polscy skoczkowie wygrali zawody, których wyniku – przynajmniej po pierwszej serii – nie przewidziałby za to nikt. Dwudziesty siódmy po pierwszym skoku Rafał Kubacki został mistrzem świata na tzw. normalnej skoczni, zajmujący zaś pozycję siedemnastą Kamil Stoch – wicemistrzem.

Sondaż

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się dzisiaj, wygrałaby je Koalicja Europejska, mogąca liczyć na 37,5 proc. głosów i 21 mandatów, a drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość (36 proc. i 20 mandatów). Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie samego PE. Próg wyborczy przekroczyłyby również: Wiosna Roberta Biedronia (10,6 proc. i 10 mandatów), a także Kukiz’15 (cztery mandaty)oraz koalicja Wolności i Ruchu Narodowego, mogąca liczyć na dwa mandaty.

Decyzja

O ten sam próg potknęłoby się ugrupowanie Twój Ruch, niefigurujące już od dawna w żadnych sondażach. Jego były szef wygrałby za to zawody – gdyby takie organizowano – na najoryginalniejszą decyzję polityczną sezonu. Janusz Palikot, który jakiś czas temu wycofał się z polityki, teraz zrezygnował bowiem z udziału w niej po raz drugi. Tym razem uczynił to – jak napisał na blogu – ostatecznie, po tym jak ugrupowanie wybrało na weekendowym kongresie swoje nowe kierownictwo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]