Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.12.2018
Czyta się kilka minut
27 XI – 3 XII
N

NIE KOCHAJĄ

Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik” – modlił się faryzeusz w Ewangelii Łukasza. „Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze, póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała rodzina Radia Maryja” – modlił się premier Morawiecki podczas obchodów 27. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni. Podczas jej święta usłyszeliśmy słowa mądre i piękne, prezydent Duda np. podzielił się myślą, że „każda rocznica ożywia wspomnienia, a jednocześnie sprawia, że wybiegamy myślą w przyszłość”.

NIE SŁUCHAJĄ

Wdzięczni i za modlitwę, i za słowa, cieszymy się, że możemy o nich pisać. Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło wszak sześć wniosków NBP o „tymczasowe zabezpieczenie” na czas procesów o ochronę dóbr osobistych przeciwko prasie – pełnomocniczka banku domaga się w nich usunięcia przez media artykułów łączących tę instytucję i jej prezesa z aferą wokół Marka Ch., aresztowanego na dwa miesiące b. szefa KNF.

NIE WIDZĄ

Nie wszyscy to chyba rozumieją. „To zadziwiające, że publiczne osoby mogły zaatakować dziennikarzy, którzy wypełniali funkcję niezależnych mediów w tętniącej życiem polskiej demokracji” – napisała ambasador USA do premiera w związku z reportażem śledczym TVN 24 o neonazistach, którego autora prokuratura podejrzewa o… propagowanie nazizmu.

NIE PISZĄ

Z drugiej strony: czy autor ów nie mógł wybrać innego tematu? W tym tygodniu pokazać np. mającego ponad 4 promile alkoholu we krwi traktorzysty, który w Kadziaku wjechał w ogrodzenie i zasnął? O tym, że władzy marzą się media nietrzeźwe i śpiące, napisać jednak nie śmiemy – z miłości do Polski, oczywiście.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]