Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.10.2018
Czyta się kilka minut
16 – 22 października
W

WIADOMOŚCI SMOGOWE

Głosowanie głosowaniem, ale wyniki, które powinny robić prawdziwe wrażenie, oznaczają przekroczone o kilkaset procent normy pyłu zawieszonego. Pomimo gigantycznego smogu krakowskie kuratorium zorganizowało marsz dzieci i młodzieży z okazji stulecia niepodległości – „widowisko dumy i radości”, jak powiedziała pani kurator, którą w trakcie tegoż widowiska widać było dość niewyraźnie.

WIADOMOŚCI LEKARSKIE

Niewyraźnie brzmią też zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego w Polsacie, iż „jest na sto procent przekonany, że Morawiecki to patriota, człowiek uczciwy i empatyczny, który chce ludziom pomóc i robi to skutecznie”. Na ostatniej z ujawnionych taśm obecny premier mówi zgoła nieempatycznie o wypadku Roberta Kubicy, że „na szczęście złamał rękę raz, drugi”.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

Empatią wobec premiera wykazał się PKN Orlen: dzień po ujawnieniu informacji o feralnej taśmie prezes koncernu spotkał się z Kubicą, by porozmawiać o „perspektywie i potencjale rozwoju sportów motorowych”, a konkretnie o wielomilionowym wsparciu Orlenu dla teamu Williams, mającym umożliwić polskiemu kierowcy powrót do ścigania się w Formule 1.

WIADOMOŚCI SPRAWDZONE

À propos perspektywy: „Dzisiaj widz, który najpierw obejrzy »Fakty«, a potem »Wiadomości«, odbija się od ściany do ściany. Świat nie wygląda ani tak, jak pokazuje go TVN, ani tak, jakim go widać w TVP” – powiedział Bogdan Rymanowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Dodajmy, że świat wygląda też inaczej niż na okładce „Newsweeka”, gdzie umieszczono podobizny Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego z tytułem „Teraz dogrywka”.

WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE

Nie à propos wyborów: w jeziorze Rybnickim dał się złapać gigantyczny sum, który po zważeniu i zmierzeniu (102 kg i 260 cm) wrócił do wody. Z miesiąca na miesiąc drożeją karpie: susza spowodowała, że części stawów hodowcy w tym roku w ogóle nie zarybili.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]