Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.10.2018
Czyta się kilka minut
2–8 października
M

MANIPULACJA

Sejm znów nie wybrał rzecznika praw dziecka. Agnieszkę Dudzińską – niezłą, zdaniem ekspertów, kandydatkę zgłoszoną przez PiS – pogrążyła manipulacja jedną z jej wypowiedzi telewizyjnych na temat eutanazji, dokonana przez posłankę opozycji i wpływająca na zmianę stanowiska parlamentarnej większości.

SEKSIZM

Reprezentujący dotąd Platformę Obywatelską prezydent Legionowa Robert Smogorzewski, który prezentując kandydatki swojego komitetu do rady miasta używał określeń „trochę za ładna”, „napalona”, „pani od seksu”, po nagłośnieniu tej prezentacji przez media zrezygnował z członkostwa w partii. Czy z prezydenta zrezygnują wyborcy, na razie nie wiadomo.

MĘSKOŚĆ

Może wyborcy uznają, że ciężko pracuje? „Bardzo ciężko dla Polski pracuje, a to, że kiedyś mu zdarzało się coś powiedzieć, a nawet użyć słowa tzw. męskiego, mówię o mężczyznach, niech ktoś pierwszy rzuci kamieniem” – powiedział wszak Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim.

MOCARZE

Słów w ogóle jest coraz mniej. Po lekturze zamieszczonego przez „Do Rzeczy” „mocnego” (tak zapowiedziano na okładce) wywiadu z Mateuszem Morawieckim zauważyliśmy, że tygodnik ten, podobnie jak konkurujący z nim tytuł „Sieci”, wydrukowały w ostatnich numerach „mocne” rozmowy z Julią Przyłębską, Jonnym Danielsem i Zbigniewem Ziobrą oraz zamieściły „mocny” tekst Łukasza Warzechy i „mocną” deklarację Jarosława Gowina. Ponieważ zdarzyły się także rozmowy „szczere”, nie możemy się doczekać na tekst, wywiad lub deklarację „ciekawą”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]