Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.09.2018
Czyta się kilka minut
27 sierpnia – 2 września
S

Szacunek

Podczas obchodów Dnia Weterana na warszawskim pl. Piłsudskiego pełnomocniczka Wojewody ds. Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości spoliczkowała wołającą „Konstytucja!” działaczkę Obywateli RP, mówiąc „Zamknij się, głupia babo”. Szef MSWiA Joachim Brudziński uznał, że „upominając się o szacunek dla Weteranów” pełnomocniczka przekroczyła jednak granicę, i poinformował o jej dymisji.

Łokieć

Wołanie „Konstytucja!” zakłóciło też wystąpienie prezydenta podczas rozpoczęcia roku szkolnego w III LO w Gdyni, tam jednak Andrzeja Dudę wzięła za łokieć ­małżonka i doprowadziła do skrócenia ­przemowy.

Tablica

Nikt nie przemawiał przed tablicą, którą na terenie Stoczni Gdańskiej chciała odsłonić miejscowa Solidarność: na upamiętnienie faktu, że w sierpniu 1988 r. strajkowali tam wraz ze stoczniowcami Lech i Jarosław Kaczyńscy, nie wyraził zgody prezes PiS.

Przymiotniki

Najpiękniej uroczystości rocznicy Sierpnia ’80 zrelacjonowano na stronie IPN, gdzie mogliśmy przeczytać, że homilia arcybiskupa była bardzo ważna, wkład prezesa ogromny, losy żołnierzy dramatyczne i wspaniałe, przemówienie prezydenta wyśmienite, a wypowiedzi premiera i przewodniczącego „S” niezwykle ciekawe.

Biedaczek

Tylko w Toruniu smutno: „My w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej pracujemy dla ojczyzny” – przypomniał o. Rydzyk, a tymczasem „pieniądze idą na uniwersytety, które są przesiąknięte ­lewactwem, gender, a wykładowcy są często demoralizatorami przeciwko Bogu i ojczyźnie”. Ojciec dyrektor uważa, że bezduszna postawa rządzących wynika z przekonania, że jego media dają im za mało głosów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]