Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.08.2018
Czyta się kilka minut
31 lipca – 6 sierpnia
N

NA URODZINACH

Podczas obchodów 70. urodzin Antoniego Macierewicza Jarosław Kaczyński wyznał, że nie może jeszcze mówić o tym, dlaczego ów polityk przestał być ministrem obrony, a poza tym ucztowano, wznoszono toasty i śpiewano (m.in. Jan Pietrzak, Leszek Czajkowski i Ryszard Makowski) piosenki patriotyczne. „Kto agentów precz pogonił? Pan Antoni. Kto nie złoży nigdy broni? Pan Antoni. Kto się draniom nie pokłoni? Pan Antoni. Przed kim nadal drżą czerwoni? I nie tylko czerwoni” – brzmi tekst naszej ulubionej.

W CZOŁGU

Na urodzinach zabrakło, niestety, premiera Morawieckiego: wybrał uczestnictwo w pikniku cystersów w Żarnowcu, gdzie – jak donoszą media – wszedł do ustawionego na terenie imprezy czołgu oraz strzelał wraz z synem na strzelnicy.

W SĄDZIE

Z laudacji pod adresem jubilata wynika, że powinien zostać kandydatem na sędziego Sądu Najwyższego, gdzie trzeba się cechować „nieskazitelnym charakterem”. Mógłby zastąpić np. Adama Tomczyńskiego, o którego charakterze pisze na stronie „TP” Kalina Błażejowska, przywołując rozpowszechniane przezeń na Twitterze seksistowskie zdjęcia i dowcipy.

W RADIU

Poza tym jest bardzo gorąco, co widać choćby w wypowiedzi min. Krzysztofa Szczerskiego w radiowej Trójce, który zwraca uwagę, że „prezydentura Andrzeja Dudy przypadła na trudny okres polskiej polityki, okres drastycznego zaostrzenia konfliktów” i że „prezydent to jedyna osoba w polityce, która działa ponad tym sporem, która nie dała się w to wciągnąć”.

NA FESTIWALU

Ośmielilibyśmy się zasugerować ministrowi kontakt z zimną wodą, gdyby nie pamięć o oporze polskich strażaków przed polewaniem uczestników festiwalu Pol’and’Rock: organizator imprezy Jerzy Owsiak do chłodzenia gorących głów musiał ściągnąć strażaków z Berlina, a wszystko, co niemieckie, nie kojarzy się władzy najlepiej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]