Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.08.2019
Czyta się kilka minut
29 lipca – 4 sierpnia
Mateusz Morawiecki podczas obchodów 30-lecia ZHR / TOMASZ WASZCZUK / PAP
P

Piknik

„Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną” – powiedział Jarosław Kaczyński na wakacyjnym pikniku, dodając, że nie zapowiada tego po tych wyborach, ale precyzując, że będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą wolność i prawdziwą równość. Może szkoda, że jeszcze nie po tych wyborach?

Festiwal

„Czemu nie karzecie polityków, którzy zap…ają samolotami za moje, k…a, pieniądze?” – to z kolei pytanie Jerzego Owsiaka do uczestników festiwalu Pol’and’Rock. Lider WOŚP apelował o pójście na wybory, do licznych wulgaryzmów dołączając deklarację „Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, gdyż Polska się stacza”.

Wizyta

O staczaniu się Polski świadczyć może rachunek przekazany do starostwa w Szczecinku przez miejscową Komunikację Miejską za utracone przychody ze sprzedaży biletów żeglugi śródlądowej, zawieszonej na czas wizyty Andrzeja Dudy. „Nie ja wybierałem miejsce spotkania, ale jeśli jest problem, mogę pokryć koszty z własnej kieszeni” – zadeklarował prezydent.

Zlot

O kosztach nie mówił Mateusz Morawiecki podczas apelu z okazji 30-lecia ZHR: po prostu przypominał harcerzom, że od ich postawy zależy przyszłość Polski. Niespodziewanym kontekstem jego słów jest wiadomość, że z powodu długiego przebywania na słońcu zemdlało 60 uczestników apelu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]