Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.07.2018
Czyta się kilka minut
16 – 22 lipca
K

Kota nie ma

Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi rehabilitację i przygotowuje się do operacji kolana, jego partia tymczasem wycofuje się z zakazu hodowli zwierząt na futra i ograniczenia uboju rytual­nego. „Według mojej wiedzy, zresztą jestem katolikiem i dla mnie również opinia Episkopatu też jest ważna, ubój rytualny jest dopuszczalny na świecie” – mówi min. środowiska Krzysztof Ardanowski; według wiedzy powszechnej słuchano tu jednak nie tyle Episkopatu, co Radia Maryja, którego dyrektor mówił, że zakaz hodowli zwierząt jest „nienormalny”, a także mocno obecnych w prawicowych mediach lobbystów branży futrzarskiej.

Dobry kontakt

W sumie trudno się dziwić: nasz ulubiony wicepremier Piotr Gliński mówił w wywiadzie dla „Do rzeczy”, że jego rząd jest chyba jedynym, który wywiązuje się ze swoich zobowiązań i ma dobry kontakt ze społeczeństwem. Świadectwem tego ostatniego są niewątpliwie zasieki przed Sejmem, zostawmy to jednak, zwłaszcza że szef związku zawodowego policjantów oświadczył, iż negatywnie ocenia wykorzystywanie policji dla uzyskania doraźnego interesu politycznego.

POPiSy

W Sejmie tymczasem „Rzeczpospolita” policzyła, którzy posłowie najczęściej przerywają wystąpienia innych parlamentarzystów. Przewodzą Dominik Tarczyński z PiS (najczęściej krótkim „brawo!”, ale także malowniczym „na szczaw!” i „zdrajcy”) oraz Rafał Grupiński („brak kultury”, „to jest chamstwo”, „nie męcz się tak, zejdź”).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]